Diğer Tedavilerimiz

Sedasyon Tedavi

Sedasyon sedatif ilaçlarla uygulanan işlem sonrası hastada derin uyku halinin oluşturulmasıdır. Oldukça konforlu bir tedavi metodudur.

Sedasyonla Diş Tedavi işlemi öncesinde hastamızdan aç olmasını özellikle istiyoruz. Daha sonra tedavi başlar ve öncelikle hastamızın damar yolu dikkatle açılır.

Ardından anestezi uzmanı tarafından ilaç verilir. hasta uykuya geçip tedavi başlar. Tedavi sonrası diş hekimi korkunuzda gidecektir.

Dolgu Tedavisi

Diş çürükleri önce tamamen temizlenir. Daha sonra meydana gelen boşluğa uygun dolgu malzemesi yerleştirilir. Dolgu malzemesi mevcut yapıyı kaliteli bir şekilde örterek akma yada sızıntıya neden olmayacak şekilde dolgu tedavisi süreci sonlandırılır.

Dolgunun aynı zamanda estetik bir görünüm sergilemesi çok önemlidir. Ayrıca dolgu uygulanacak dişlerde sıcağa yada soğuğa karşı hassasiyet, şiddetli ağrı gibi durumlar varsa önce kanal tedavisi uygulanır.

İmplant Tedavisi

Bir şekilde eksilen dişlerin yerine yeni yapay dişlerin takılması işleminden ibaret olan implant tedavilerinde tedavi öncesi hastanın tam detaylı tetkikleri yapılır.

Çene ve ağız yapısı detaylı incelenir. gerekli tüm ölçüler alınıp kayda geçirilir. Artık bundan sonradiş etinden çeneye monte edilecek vidalı yapının çalışmaları yapılır.

Tedavilerimiz profesyonel diş hekimleri, uzman kadro ve meslekte yılları aşkın deneyimle yapılmakta.

Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi tamamen çürüyen dişi kurtarmak amacıyla uygulanan yöntemdir. Önce sinirler ve diş özü çıkarılır. Dişin iç kısmı tamamen temizlenip doldurulur. Burada erken davranmak mevcut dişi kurtarmak için çok önemli. Zira ihmal edilirse, enfeksiyon dokulara yayılır ve diş tamamen kaybedilir.

Kanal tedavisi duruma göre tek seans ya da iki seansta uygulanır. İlerlemiş ve yaygın bir çürüme varsa üç seansa kadar çıkarılabilir.


Diş Beyazlatma

Dişler dış etkenler sebebiyle zaman zaman kararıp beyaz yapısını kaybedebilmekte.

Dişleri beyazlatmak için, beyazlatıcı bazı diş macunlarından, lazer teknolojisi şeklinde üst düzey teknolojilere kadar birden farklı yöntem bulunmakta.

Ancak en etkili uygulama peroksit bileşenli maddelerin katılımıyla yapılmakta. Bu bakımdan etkili uygulama ve kaliteli tedavi esastır.

Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi Operasyonu diş hekimliğinin en temel ve önemli alanlarında birisi kuşkusuz. Gömülü diş çekimi gibi çok zor ve dikkat gerektiren işlemlerde bu branşın faaliyetleri arasındadır.

Dişlerde meydana gelen yaralanmalar, genel olarak ağız, çene hastalıkları ve bozulmaların teşhis ve tedavilerinin yapıldığı diş hekimliği bölümünü kapsar.


Pedodonti

Pedodonti dilimizdeki ifadesiyle çocuk diş hekimliği 0-16 yaş çocukların ağız ve diş sağlığı ile ilgili diş hekimliği branşıdır.

Bu yaş aralığındaki çocuklar Pedodontistler tarafından davranış ve yönlendirme yapılarak, çocukların ağız ve diş gelişimleri ‘ne en uygun tedaviyi uygulama konusunda operasyon süreci başlatırlar.

Çocukların sağlıklı ağız ve diş yapısı için zaman zaman kontrol gerekmektedir.

Ortodontik Tedaviler

Ortodonti diş ve çenedeki çapraşıklıklar için tedavi uygulayan diş hekimliği branşıdır. Çarpık dişlerin temizlenmesi ve tedavi süreci bir hayli zordur.

Çarpık dişlerin çürümemesi, diş eti hastalıkları oluşmaması ve daha sağlıklı bir diş yapısı için ayrıca estetik bir görünüm elde etmesi için ortodontik tedavi uygulanması gerekir. Uygulanacak Ortodontik Tedavi sayesinde dişler uzun yıllar sağlam kalacaktır.