Gülüş Estetiği Tedavisi 2020

gülüş estetiği

Ciddi anlamda yoğun olarak merak edilen ve tedavisini uyguladığımız bu konu hakkında detaylı bilgi verelim.  2020 Gülüş Estetiği Fiyatları şeklinde yapılan yoğun aramalar gösteriyor ki insanlar artık yeni yılda da artan hassasiyetlerle sağlık konusuna ciddi anlamda önem vermeye bu anlamda daha güzel gülüş için ağız diş sağlığı gibi çok önemli bir kriterede eskisinden çok daha fazla özen göstermeye başladılar. Bu çok iyi bir gelişme.

2020 Gülüş Estetiği Fiyatları  bilgisine geçmeden önce dilerseniz Gülüş estetiği yada bir diğer ifadeyle Gülüş Tasarımı konusunda bilgi verelim.  Gülüş Estetiği Nedir, Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır, Gülüş Estetiği Hangi Kriterlere Göre Belirlenir gibi önemli konularda zihninizdeki sorularada cevap olacak aktarımlar yapalım. Öncelikle Gülüş Estetiği Nedir, gülüş estetiği tanımlaması ile ne ifade edilir, aşamaları nelerdir incelememiz gerekecek.

Gülüş Estetiği Nedir?

Aslında diş hekimliğine estetik açıdan baktığınızda tabiki zihinde ilk ortaya çıkan çağrışım sağlıklı gülümsemedir. Tabiki diş bakımlarının dişe gösterilen özenin çok büyük bir bölümünün altında bu saklı gerçek yatmaktadır. Zira insanlar problemsiz ve estetik gülümsemek ister. Bunun için tercih edilen yer ise diş hekimleridir. Birde dişleriniz değişik nedenlerden bozuk görünümlü bir hale geldiyse.

İşte Gülüş Tasarımı yada Gülüş Estetiği kavramı burada devreye girer. Gülüş Tasarımı, değişik sebeplerle görünümünde bozulma meydana gelen dişler ve diş etlerinin kişilerin kendilerine özel gereksinimleri dikkate alınarak maksimum seviyede doğal aynı zamanda güzel bir görünüm oluşturma işlemlerinin bütününe verilen isimdir.

Peki Gülüş Estetiği Tedavisinde Hangi İşlemler Yapılıyor?

Kuşkusuz her hastanın estetiksel olarak gereksinimleri farklıdır. Bu yüzden yapılacak olan işlemler kişiye özel bir çalışma olarak belirlenir. Bu işlemlerin belirlenmesi sırasıda hastanın yüz şekli, cinsiyeti, yaşı ve bu tedaviden beklentileri gibi faktörler dikkate alınır.

Öncelikle var olan çürük dişler ve oluşmuşsa diş eti hastalıkları tedavi edilir, diş temizleme işlemleri yapılır. Sonrasında ise hastaların bireysel ve özel ihtiyaçlarına göre yapılacak işlemler belirlenir. Bu işlemler genel anlamda;

  • Gingivektomi olarak adlandırılan diş eti estetiği çalışmaları
  • Diş beyazlatma yani bleaching yöntemleri
  • Dişlerde oluşmuş eksikliklerin implant ve protez uygulamaları ile tedavi edilmesi,
  • Porselen lamine ve kaplamalar,
  • Zirkonyum kaplamalar
  • Genel ortodontik tedaviler
  • Bonding

şeklinde sayılabilirler.

İyi Bir Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Öncelikle başvuran hastanın estetik olarak beklentileri nedir bunu net olarak belirlemek ve uygun gereksinimleri doğru seçmek çok önemlidir. Başlangıçta hastamızın ağzından ölçüler alınır. Bu ölçülere göre modeler hazırlanır. Planlama ve strateji önceden belirlenmiş bu modeller üzerinde uygulanır.

Yapılan tüm testler başarı ile geçildikten sonra hastamızın ağız içi ve yüz görselleri bilgisayar ortamına aktarılır ve özel programlar vasıtasıyla ölçümlemeler yapılır. Bu işleminin sonucunda elde edilen çalışmanın yüz şekline uyumu hesaplanır. Tüm bu çalışma ve testler ayrıca geçici olarak hazırlanan modeller bizzat hastamızada gösterilir ve işlem sürecine birlikte karar verilir.

Planlama işlemleri bitirildikten sonra eğer varsa diş etlerindeki mevcut boyutlardaki uyumsuzluklar düzenlenir. Daha sonra eğer ihtiyaç varsa implant uygulamaları ve sürecin diğer aşamasındaki cerrahi tedaviler gerçekleştirilir.  Tabiki bütün bu işlemler sonrası hastamızda beklenmesi gereken bir iyileşme dönemi olacaktır. Bu süreç  tamamlandıktan sonra gerekiyorsa diş beyazlatma işlemleri yapılır.

Daha sonra dişlerde mevcut olan tüm görsel ve biçimsel bozukluklar estetik kompozit dolgular vasıtasıyla tedavi edilir. Yada mevcut duruma göre porselen lamine ve kaplamalar veya zirkonyum kaplamalar işleme dahil edilir. Porselen lamine uygulamalarda genellikle dişlerde hiç aşındırma yapılmaz ya da gerekiyorsa en az seviyede aşındırma işlemi uygulanır.

Eğer hastamız ile birlikte yapılan test ve modelleme işleminden sonra porselen yada zirkonyum uygulamalar için karar verildiyse bu aşamada hastamızın tekrar görüşleri alınarak bazı değişikliklere gidilebilir. Tabiki bütün bu uygulamalar esnasında ve yapılan testlerde dudak şekli ve tüm ölçüler net olarak göz önünde bulundurulup hedeflenen gülüş tasarımı için son durum işlemi yapılır.

2020 Gülüş Estetiği Fiyatları Nasıl Belirlenir

Kısaca bu bilgilere değindikten sonra 2020 Gülüş Estetiği Fiyatları  için bilgi verebiliriz. Öncelikle şöyle belirtelim. Yukarıda detaylı olarak açıkladığımız tüm işlemler için aslında ayrı ayrı fiyatlandırma işlemleri yapılmaktadır. Bu aşamada en net bilgi sizlerle yüzyüze görüşmeler sırasında ortaya çıkacaktır.

Zira Gülüş Estetiği ve tasarımsal olarak yapılacak tüm işlemler oldukça kapsamlı ve belirli aşamaları olan kompleks bir tedavi çalışmasının bütünüdür. Sizinle birlikte hangi aşamada hangi tedaviye ihtiyacınız varsa belirlenir, bu ihtiyaçlar doğrultusunda seviye seviye ilerlenir ve yine sizinle birlikte modelleme işlemi yapılarak süreç devam ettirilir.

Birkaç aşamadan ve tedavi şeklinden oluşan bu kompleks süreçte 2020 Gülüş Estetiği Fiyatları hakkında net bilgi edinebilmek için eğer Ankara içinde iseniz sizleri kliniğimize bekliyoruz. Şunuda belirtelim sizlere bir telefon kadar yakınız. Ülkemizin her neresinde olursanız olun bizi arayabilir net ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.