Sedasyon Fiyatları 2020

sedasyon fiyatları 2020

Sedasyon Nasıl Yapılır?

Sedasyon Fiyatları hakkında yazmadan önce Sedasyon Nasıl Yapılır konusunu ve bu tedavi metodunu tercin eden hastaların merakını gidermekte fayda var. Sedasyon, genel anestezi uzmanı tarafından uygulanan bu işlemde sedatif  ilaçlar kullanılıyor. Amaç  hastanın uyku haline geçip uygulanan tedaviden haberdar ve rahatsız olmaması.  Böylece operasyon her iki taraf açısından da çok rahat ve sağlıklı olarak devam edip neticelenecektir.

Sedasyon Herkes İçin Uygunmu?

Bazı istisnalar hariç elbette herkes için uygundur. Açıklayalım. Sedasyon tedavisinde kullanılan ilaçlara karşı herhangi bir sakıncası bulunmayan hastaların tamamı bu işlemden gönül rahatlığı ile faydalanabilir.  Ancak tabiki sedasyon diş tedavisinin hamilelik ve emzirme zamanında yapılmaması gerektiğini özellikle belirtmek gerekiyor.  Ciddi fobi derecesinde diş hekimliği korkusu bulunan hastalarımız için Sedasyon Diş Tedavisi süper bir metod diyebiliriz.

sedasyon

Sedasyon Tedavi Fiyatları

Asıl merak edilen konuya geldik. Sedasyon Fiyatları bu alanın en merak edilen kısımlarından biri. Bu aşamada merak edilen bir diğer konu da sedasyon diş çekimi fiyatları .  Fakat şunu belirtelim fiyat noktasında net bir rakamdan söz etmek mümkün değil.  Zira tedaviyi hangi sağlık kurumunda yaptırdığınız, doktorun uzmanlık derecesi, anestezi uzmanının ilaç kullanım oranı ve tedavi edilecek diş miktarı gibi pek çok farklı etken fiyatta belirleyici oluyor. Telefonla yada bizzat kliniğimize gelerek birlikte yapacağımız durum değerlendirmesi sonrası net fiyat tarafınıza bildiriyor olacağız.  

Sedasyon Metodunun Faydaları

Sedasyon Tedavi Metodu her açıdan tüm taraflar için faydalı bir uygulamadır. Sedasyon ile hastamız belli bir süre uyku halinde kalır. Özellikle Çocuk diş doktorları diş hekimi korkusu yaşayan çocukları sakinleştirme amacıyla sedasyon kullanarak diş tedavisi yaparlar. Güvenli bir yöntem olan Sedasyon metodu sayesinde çocuk diş tedavileri rahatlıkla yapılmaktadır.

Cerrahi müdahalelerde kullanılan sedasyonun yanlış bilinenin aksine sinir sistemi ve hücrelere herhangi bir zarar vermez. Sedasyon uygulanan çocuğun bilinci açıktır. Böylece hem hasta hem de doktor rahatlar ve yapılacak işlem kısa sürede ağrısız bir şekilde sonuçlanır.  Sedasyon hasta ile doktor arasındaki iletişimi engellemez.  Hasta soruları cevaplandıracak şekilde bilinci açıktır. Tedavi sonrası yavaş yavaş uyanır ve kendine gelmeye başlar.