Sedasyon Tedavi Hakkında

Sedasyon İşlemi Nasıl Yapılır?

Sedasyon Nasıl Yapılır sorusu bu tedavi metodunu tercih etmeyi düşünün bütün hastaların ortak merakı. Kısaca şöyle cevaplayalım, genel anestezi uzmanı tarafından uygulanan bu işlemde sedatif  ilaçlar kullanılıyor. Amaç  hastanın derin bir uyku haline geçmesi.  Böylece operasyon her iki taraf açısından da çok rahat ve sağlıklı olarak devam edip neticelenecektir.

Sedasyon Tedavi Fiyatları

Tabi bu aşamada merak edilen bir diğer konu da sedasyon diş çekimi fiyatları .  Fakat şunu belirtelim fiyat noktasında net bir rakamdan söz etmek mümkün değil.  Zira tedaviyi hangi sağlık kurumunda yaptırdığınız, doktorun uzmanlık derecesi, anestezi uzmanının ilaç kullanım oranı ve tedavi edilecek diş miktarı gibi pek çok farklı etken fiyatta belirleyici oluyor. Telefonla yada bizzat kliniğimize gelerek birlikte yapacağımız durum değerlendirmesi sonrası net fiyat tarafınıza bildiriyor olacağız.  

Sedasyon İle Diş Tedavisi Herkese Uygulanabilir mi?

Sedasyon diş tedavisinde kullanılan ilaçlara  karşı herhangi bir sakıncası bulunmayan hastaların tamamı bu işlemden gönül rahatlığı ile faydalanabilir.  Bununla birlikte sedasyon diş tedavisinin hamilelik ve emzirme zamanında yapılmaması gerektiğini belirtmek gerekiyor.  Fobi derecesinde diş hekimliği korkusu bulunan hastalarımız için Sedasyon Diş Tedavisi süper bir metod diyebiliriz.

Sedasyon Tedavi Faydaları

Sedasyon ile hastamız belli bir süre uyku halinde kalır. Özellikle Çocuk diş doktorları diş hekimi korkusu yaşayan çocukları sakinleştirme amacıyla sedasyon kullanarak diş tedavisi yaparlar. Güvenli bir yöntem olan Sedasyon metodu sayesinde çocuk diş tedavileri rahatlıkla yapılmaktadır. Cerrahi müdahalelerde kullanılan sedasyonun yanlış bilinenin aksine sinir sistemi ve hücrelere herhangi bir zarar vermez. Sedasyon uygulanan çocuğun bilinci açıktır. Böylece hem hasta hem de doktor rahatlar ve yapılacak işlem kısa sürede ağrısız bir şekilde sonuçlanır.  Sedasyon hasta ile doktor arasındaki iletişimi engellemez.  Hasta soruları cevaplandıracak şekilde bilinci açıktır. Tedavi sonrası yavaş yavaş uyanır ve kendine gelmeye başlar.