Self Ligating Braketli Ortodonti

Self Ligating Braketli Ortodonti (Hızlı Ortodontik Tedavi)

İnsan hayatında kişilerin en çok dikkat ettiği temel iki alan vardır. Bunlardan ilki, yaşamın doğru ve düzgün şekilde ilerletilmesi ile birebir ilgisi bulunan sağlık konusudur. Vücudun her parçasının sağlıklı olması gerekir. İkinci önemli konu ise dış güzellik ve estetik kaygılardan oluşur. Yani insan, beğenilme dürtüsü ile her parçasının düzel ve hoş olmasını ister.

Bu noktada, her iki konunun da birlikte önem kazandığı en temel bölge ise ağızdır. Ağız sağlığı ve diş güzelliği olarak tarif edilebilecek olan bu konu, diş sağlığı ve diş estetiğini de kapsar. Kişiler, ağızlarındaki kötü görünen ve anomaliler bulunan dişlerini tedavi ettirmek için ortodonti tedavisine başvururlar.

Ağız yapısını ve dişleri inceleyen uzmanların bu noktada eğrilik ya da yamukluk gibi şekil ve düzen bozukluklarına denk gelmeleri durumunda ortodonti tedavilerine başvurmaları gayet olağandır. Özellikle de Self Ligating Braketli Ortodonti (Hızlı Ortodontik Tedavi) bu anlamda önem kazanır. Söz konusu tedavi yönteminde kullanılan braketlerin pratik olması, kolay uygulanması ve güçlü şekilde etki etmesi, tedavi sürecini doğrudan hızlandırmaktadır.

Bu anlamda çok sayıda klinik ya da diş sağlığı merkezi, ortodonti tedavisi görecek olan hastaları için gerekli tetkikleri yapmalarının ardından eğer tüm şartlar sağlanırsa bu ortodonti tedavisi çeşidini uygularlar. En nihayetinde kaliteli malzeme ve hızlı ilerleme ile güzel dişlere kavuşulur.